10 najlepszych świątecznych piosenek.

   Podstawowy kanon świątecznych piosenek znają chyba wszyscy. Od słynnej reklamy Coca-Coli po najnowsze hity. Gdzieś pomiędzy każdy z nas lokuje swoich ulubieńców. Są to utwory do których chętnie wracamy i które kojarzą nam się tylko i wyłącznie ze świętami Bożego Narodzenia.

   Zapraszam na moich ulubieńców muzycznych tego szczególnego, świątecznego okresu. Pewnie zaskoczenia nie będzie, choć mam nadzieję, że kilka fajnych kawałków „odkurzę”.

   Kolejność jest przypadkowa, bo w zasadzie każdej z tych piosenek mogłabym słuchać na okrągło… Tak, wiem, jestem trochę infantylna i dziwna i przewidywalna i nudna…

1. Bardzo, bardzo stary kawałek. Znają go chyba wszyscy. Wygrywał listy przebojów nawet podczas wakacji (sic!) – WHAM! – Last Christmas. Zaczynamy bez zaskoczeń.;)

2. Romantyczny i szybko wpadający w ucho utwór. Król samochodowych przebojów – Mariah Carey – All I want for Christmas is You.

3. Moje odkrycie tego roku, choć wiem, że piosenka powstała w 2017r. Gwen Stefani oraz Blake Shelton – You make it feel like Christmas. Uwielbiam tę parę.

4. Kocham ten kawałek. Cliff Richard – Mistletoe and Wine. Świetnie wykonują go również Gregorianie na „Winter Chants”.

5. Nie mogło też zabraknąć Skaldów. Skaldowie – Z kopyta kulig rwie.

6. Jeżeli są Skaldowie, to muszą się pojawić Czerwone Gitary. Czerwone Gitary – Jest taki dzień.

7. Mam słabość do Celine Dion.;) Celine Dion  – So this is Christmas.

8. Bardzo lubię „wersję Coca-Cola” w wykonaniu Ani Szarmach. Ania Szarmach – Coraz bliżej święta.

9. Kolejna polska… De Su – Kto wie czy za rogiem.

10. I na koniec, moje tegoroczne odkrycie. My Favourite Time of Year – The Florin Street Band.

 

   Mam nadzieję, że nawet jeśli znacie te wszystkie utwory i nikt nie musi Wam mówić, ze są fajne, to i tak ten post wprawi Was w dobry nastrój… Przecież o to chodzi. A jakie są wasze ulubione świąteczne piosenki?

Polecam też inny wpis z tej serii na blogu:

5 najlepszych świątecznych filmów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.