Mesmerycznie w 2019 roku.


     Prowadzenie bloga to ciągłe wyzwania. Nie ma znaczenia jego zasięg, tematyka czy struktura techniczna. Liczba rzeczy, których trzeba się nauczyć nigdy nie maleje. Czas poświęcany tworzeniu kontentu stale rośnie. Dlatego częstotliwość dodawanych postów się zmienia. Wszystko zależy od możliwości danej osoby i miliona innych czynników. Cisza na blogu nie zawsze oznacza lenistwo, brak pomysłów czy zniechęcenie… Najczęściej oznacza brak czasu.

    Blogerzy prawie wcale o tym nie mówią, bo zazwyczaj traktują blog jako rodzaj hobby. Wracamy po dłuższej przerwie tłumacząc się z nieobecności i obiecując czytelnikom poprawę. Ta poprawa nie następuje i koło się zamyka. Właśnie tak wygląda moja kilkuletnia przygoda z blogiem. Chyba pora pogodzić się z pewnymi rzeczami i starać się zmieniać na lepsze, to co będę w stanie. 😉

Chciałabym w 2019…

   2018 rok to pasmo porażek, sukcesów, zmarnowanego czasu, świetnych książek, filmów, muzyki, interesujących pomysłów i przykrych doświadczeń. Większością tych emocji nie chcę się dzielić. Moje życie prywatne nie jest ani tak ciekawe, ani tak nieciekawe, żeby mogło Was zainteresować. Nie chcę przyciągać kontrowersjami. Zależy mi na budowaniu przestrzeni refleksji, motywacji oraz inspiracji przede wszystkim dla mnie samej.

   Dlatego, w 2019 roku zamierzam skupić się na treściach przesyconych informacjami, przemyśleniami, kreatywnym spojrzeniem… Będą to w większości biografie niezwykłych ludzi, odkurzone i przedstawione możliwie rzeczowo, historie o których być może nigdy nie słyszeliście… Tematyka będzie oscylować wokół gór wysokich, zagadek kryminalnych, sportu, rozważań filozoficznych, globalizmu czy rzeczywistości, której nie ma.

    Czasem pojawią się przepisy, recenzje wosków zapachowych, posty dotyczące filmów, muzyki i książek. Nie deklaruję co, kiedy i w jakiej ilości się pojawi, bo nie jestem w stanie niczego ustalić z Panią przez jednych nazywaną Opatrznością, a przez innych Przeznaczeniem. Nie można się tam dodzwonić, a reklamacji nie przyjmują.;)

    Liczę, że będziecie ze mną, zaglądniecie tutaj czasem i może zostawicie jakiś ślad w postaci komentarza z sugestią, krytyką czy pozdrowieniem. Będzie mi bardzo miło w każdym przypadku.;)

Noworoczne życzenia.

    Mam nadzieję, że Sylwester oraz Nowy Rok upłyną Wam w szampańskiej atmosferze, bez względu na to, gdzie i z kim go spędzicie. Niech 2019 rok pozwoli Wam skupić się na pozytywnych emocjach, ambitnych celach i życiu w zdrowiu, dobrobycie oraz miłości. Jeżeli się spieracie, to kulturalnie, jeżeli wypominacie lub doradzacie, to empatycznie, jeżeli popełniacie błędy, to wyciągajcie wnioski. Pamiętajcie, że po drugiej stronie jest zawsze człowiek, byt z bijącym sercem.

    Świata w ten sposób nie zbawimy, problemu klimatu oraz głodu nie rozwiążemy, ale nasze życie będzie jakościowo lepsze. Wartościowe życie nie polega na zakupach, bywaniu i pięknym domu z basenem. Test na wartościowe życie przechodzimy każdego dnia.

Pozdrawiam sylwestrowo, Małgosia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.